brmaki dla LFA:

Julia Ordon ⚽️
Katarzyna Tarnowska ⚽️ - rykoszet po rzucie wolnym od zawodniczki Stargardu

Trener Paweł Osuch o meczu:

„Dzisiejszy mecz jak przystało na derby przyniósł Nam ogromne emocje. Od początku spotkania mocno naciskaliśmy zespól ze Stargardu który jednak skutecznie się bronił i wyprowadzał groźne kontrataki. Można powiedzieć ze to My prowadziliśmy grę , tworzyliśmy sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki jednak brakowało Nam skuteczności i trochę szczęścia. Niestety popełniamy błąd przy wyprowadzaniu piłki który bezwzględnie wykorzystują przeciwniczki i otwierają wynik spotkania.

Cieszę się jednak ze moje zawodniczki nie spuściły głowy i dalej konsekwentnie dążyły do zdobycia bramki. Te działania się opłaciły, strzelamy bramkę  i na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniły. My budowaliśmy grę, utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie dobre okazje do zdobycia kolejnej bramki ale nic nie chciało wpaść a zespół przeciwny dobrze się bronił i szukał swoich szans w grze z kontry.

I gdy wydawało się ze mecz zakończy się remisem zespół pokazał charakter i to ze trzeba zawsze grać i wierzyć do końca. Takie nastawienie , postawa drużyny  została wynagrodzona w jednej z ostatnich sekund spotkania. Zdobywamy zwycięską bramkę i możemy cieszyć się ze kolejnych trzech punktów.”

#Piłkarki o meczu ⤵️

💬 Oktawia Kaszewska #nr31 -BR „Mecz ze Stargardem nigdy nie był dla nas łatwy i tym razem też tak było. W pierwszej połowie to my przeważałyśmy, budowałyśmy wiele sytuacji bramkowych, których nie potrafiłyśmy wykorzystać. Popełniłyśmy jeden błąd, który przeciwniczki zamieniły na bramkę. Na szczęście to nas nie załamało i przed zmianą połowy zdołałyśmy wyrównać i na przerwę schodziłyśmy z wynikiem 1:1. Druga połowa wyglądała podobnie. Dalej atakowałyśmy, ale Stargard dobrze się bronił, aż do 90 minuty, kiedy zawodnicza gości po stałym fragmencie wbija piłkę do swojej bramki. Cieszę się, ze walczyłyśmy do końca i ze 3 pkt wracają do Szczecina”

💬 Marcelina Biskupska #nr14 „Spotkania derbowe zawsze zwiastują ciekawe widowisko, tak było też w tym przypadku. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe oraz walczyły o każdy kawałek boiska. Z naszej strony również było kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak tylko jedna została wykorzystana w pierwszej połowie. Patrząc na całość spotkania, to najważniejsze, że pokazałyśmy co to jest gra do końca, kiedy to w końcówce spotkania padła bramka, która pozwoliła nam się cieszyć ze zwycięstwa i przypieczętować 3 punkty”

💬 Sandra Lehmann #nr23 „Mecz był twardy i zacięty. Gra w pierwszej połowie z naszej strony była bardziej poukładana, natomiast w drugiej połowie wkradło się trochę chaosu w naszą grę, ale ostatecznie „szczęście sprzyja lepszym” i po błędzie obrońcy zdobywamy bramkę na 2:1. W przekroju całego meczu wygraliśmy zasłużenie”